– „Waleczne z gór. Niezapomniane historie bohaterskich kobiet” Agata Puścikowska

Opowieść o kobietach, o których w szkołach się nie mówi.

„Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet” Agaty Puścikowskiej śledzą losy kobiet służących po polskiej stronie w czasie II wojny światowej. Wiele z nich padło ofiarą tortur w więzieniach nazistowskich, a autorka nie pozwala, aby pamięć o nich przepadła w świadomości Polaków.

II wojna światowa toczyła się nie tylko w Warszawie. Górskie regiony Polski również się nie poddawały. Mają swoich bohaterów i bohaterki. „Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet” to książka non fiction skupiająca się na opisaniu losów wielu kobiet, które walczyły i ginęły w imię swojej ojczyzny i swoich rodzin. Agata Puścikowska przybliża historie Heleny Marusarzówny, Heleny Błażusiakówny czy Józefy Mikowej. To ciężka pozycja opowiadająca o torturach, bólu i śmierci, ale także o niezłomnej odwadze. Autorka nie pozwala, żeby pamięć o bohaterkach przepadła. Uzupełniając swoją wiedzę wspomnieniami ludzi mieszkających w górskich regionach, odtwarza straszliwą historię młodych kobiet oddających życie za to, co kochały.

Źródło:

Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...