– Wakacje z GOKSiR 12-15 lipca 2023

Trzeci i czwarty dzień półkolonii upłynęły nam pod hasłem „Powrót do historii”.

W środę udaliśmy się do Skansenu w Kłóbce, w którym mieliśmy okazję zobaczyć, jak niegdyś wyglądały zagrody chłopskie, wziąć udział w warsztatach z tworzenia makatek oraz spróbować swoich sił w robieniu prania metodami naszych pradziadków.

W czwartek celem naszej podróży stał się Zamek w Oporowie. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia tamtejszego muzeum: podziwiania dawnej porcelanowej zastawy, naczyń, dzieł sztuki, mebli oraz zbroi rycerskich. Następnie dzieci mogły spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek przygotowanych przez przewodnika, dotyczących zdobytej podczas zwiedzania wiedzy. Zwieńczeniem naszego wyjazdu było ognisko w pobliskim parku.

Z kolei, ostatni dzień spędziliśmy na terenie siedziby GOKSiR, gdzie odbyły się warsztaty ze scrapbookingu, w trakcie których uczestnicy półkolonii stworzyli albumy, do których będą mogli wklejać swoje wakacyjne wspomnienia. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku – gofrów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w półkoloniach za rok!

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...