– „W zmowie z mordercą” Bartłomiej Kowaliński

Kiedy w Zakopanem odnalezione zostaje ciało nastoletniej dziewczynki, lokalna policja szybko wiąże zbrodnie z jej sąsiadem. Mężczyzna odbiera sobie jednak życie przed aresztowaniem, więc śledztwo trafia do szuflady. Po latach do sprawy wraca dziennikarz, który dostrzega wiele luk w postępowaniu. Czyżby policja popełniła błąd? Sięgnij po „W zmowie z mordercą” i przekonaj się sam.

Paweł Wolski od lat mieszka i pracuje w Warszawie jako dziennikarz śledczy. Jego uwagę przykuwa morderstwo jedenastoletniej Natalii Gajdosz, które miało miejsce piętnaście lat wcześniej w Zakopanem. Policji nigdy nie udało się potwierdzić tożsamości sprawcy, sprawę postanowiono jednak umorzyć, po tym, jak samobójstwo popełnił główny podejrzany. Wolski decyduje się odwiedzić Tatry, by zbadać sprawę u źródła. Na miejscu okazuje się, że śledztwo nie zostało należycie przeprowadzone.

Bohater odkrywa wiele nieścisłości i uchybień. Wygląda na to, że ktoś dopuścił się manipulacji dowodami i zamknął sprawę, nim na jaw wyszły wszystkie fakty. Wolski łączy siły z emerytowanym komisarzem Czerskim. Z czasem dociera do nowych wątków oraz trafia na ślad innych podejrzanych. Wolski jest pewny, że prawdziwy morderca pozostaje na wolności. Dziennikarz coraz bardziej angażuje się w sprawę Natalii, wkrótce nic nie będzie w stanie powstrzymać go przed poznaniem prawdy. Czy policja mogła dogadać się z zabójcą?

Bartłomiej Kowaliński to polski pisarz z Krakowa, dla którego książka „W zmowie z mordercą” jest literackim debiutem. Jego powieść jest przemyślanym, trzymającym w napięciu kryminałem. Autor zdecydował się umiejscowić akcję w Zakopanem – zerwał tym samym z wizją miasta kojarzonego głównie z rodzinnymi wakacjami i białym szaleństwem. Podobny zabieg zastosował wcześniej Remigiusz Mróz (seria o komisarzu Forście), a także Michał i Małgorzata Kuźmińscy (powieść „Śleboda”).

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/w-zmowie-z-morderca-bartlomiej-kowalinski-p-1403750.html

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...