– W „Tygodniu Bibliotek” z „Książką na walizkach” w towarzystwie wspaniałej pisarki Grażyny Bąkiewicz

10 maja 2023 roku w ramach XI Łódzkich spotkań z młodymi czytelnikami – akcji czytelniczej  „Z książką na walizkach” Wydawnictwa Literatura mieliśmy ponowny zaszczyt gościć wspaniałą pisarkę panią Grażynę Bąkiewicz. W spotkaniu autorskim wzięła udział młodzież z klas piątych i klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski  w Witoni wraz z nauczycielkami.

Pani Grażyna Bąkiewicz jako historyk (30 lat uczyła młodzież historii) lubi pisać m.in. o dawnych czasach. Autorka opowiedziała nam jak to się stało, że zaczęła pisać książki. I choć literacka kreatywność towarzyszyła jej od najmłodszych lat, pierwszą książkę wydała dopiero w 2002 roku. Uczestnicząc w spotkaniu odkryliśmy, że przeszłość może być równie pasjonująca co przyszłość. Książki pisarki ukazują historię Polski z humorem, jednocześnie w interesujący sposób przybliżają dzieciom i młodzieży fakty historyczne oraz ciekawostki. Jako że mieszka w Łodzi w swoich książkach pięknie opowiada o tym mieście, o ludziach tworzących jego historię. Dlatego ogromnie dziękujemy pani Grażynie Bąkiewicz za barwną narrację i bez wątpienia możemy uznać, że rozbudziła w nas chęć poznania jej bogatej
i różnorodnej twórczości.

Na zakończenie wszyscy chętni mogli zakupić książki i otrzymać wpis z dedykacją autorki.
Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Akcji „Z Książką na walizkach” towarzyszył konkurs plastyczny : „Bliscy nieprzeciętni”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie. Wpłynęło 9 bardzo ciekawych prac nawiązujących do tematyki konkursowej. Zgodnie z regulaminem konkursu komisja pod przewodnictwem pani Grażyny Bąkiewicz dokonała wyboru zwycięskiej pracy oraz przyznała dwa wyróżnienia.

Podsumowanie XI Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami i  rozstrzygnięcie konkursu 13 maja 2023 r. w Rawie Mazowieckiej.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...