– W Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Ostatni kwartał 2022 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia to czas, w którym m.in.:

  • zakończyliśmy realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyznanego dofinansowania – 3.200,00 zł.  i środków stanowiących wkład własny do czytelników biblioteki trafiło ponad 300 nowości wydawniczych. W tym miejscu warto przypomnieć, że Biblioteka Publiczna Gminy Witonia jest użytkownikiem systemu ACADEMICA –  darmowej wypożyczalni, która umożliwia bezpłatne korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
  • w dalszym ciągu gromadzimy to, co stanowi nasze korzenie a także kształtuje naszą teraźniejszość i przyszłość. Promujemy twórczość lokalnych artystów, osób utalentowanych w różnych obszarach artystycznych, ludzi z pasją. W „Kąciku Tradycji Pokoleń” zagościło wiele „perełek gminy Witonia”. W roku 2023 dokonamy prezentacji zgromadzonych materiałów.
  • „Mała książka – wielki człowiek” – w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia realizujemy już czwartą odsłonę kampanii. Do zabawy w czytanie włączyła się 10 osobowa grupa najmłodszych czytelników.
  • w świątecznej atmosferze, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dokonaliśmy podsumowania działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w woj. łódzkim. Szczególne podziękowania skierowane zostały do członkiń DKK działającego przy Bibliotece już 10 lat!
  • podsumowaliśmy II edycję akcji czytelniczej „Wypożycz i przeczytaj – wygraj i polecaj”. Do finału dotarło 10 uczestników, którym dziękujemy, że podjęli się tego wyzwania i gratulujemy! Dziękujemy, że swoją aktywność czytelniczą realizowali poprzez wykonanie dodatkowych zadań. Zachęcali innych, aby zostać czytelnikiem biblioteki, wykonali piękne prace plastyczne do przeczytanych książek. Słowa podziękowania za promocję działań czytelniczych kierujemy do wspaniałych mam naszych młodych czytelników.

Jeszcze raz dziękujemy za ogromne zainteresowanie świątecznymi konkursami Biblioteki Publicznej Gminy Witonia: plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa” i literackim „Witońska opowieść wigilijna”.

Wyniki zostaną ogłoszone na uroczystym podsumowaniu konkursów i rozdaniu nagród w styczniu 2023 r.

Także do końca stycznia 2023 r. zapraszamy aby podziwiać świąteczną galerię kartek bożonarodzeniowych.

Informujemy, że od 1 stycznia 2023 roku Biblioteka Publiczna Gminy Witonia będzie dla Państwa dostępna w pierwszą i trzecią  sobotę miesiąca, w godzinach 8:30 – 12:30.

Z uwagi na fakt, że biblioteka Publiczna Gminy Witonia uczestniczy w programie dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 1  Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych biblioteka będzie czynna w soboty w dodatkowych terminach, tj. 11.02.2023 r. i 09.09.2023 r.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną czytelniczą podróż, którą odbyliśmy w roku 2022. Państwa obecność  w życiu Biblioteki Publicznej Gminy Witonia jest dowodem, że to miejsce otwarte dla każdego, to odpowiedź na kierowane do Państwa propozycje promujące czytelnictwo i bibliotekę. Składamy podziękowania czytelnikom, użytkownikom i przyjaciołom biblioteki oraz wszystkim osobom i instytucjom z którymi wspólnie kreujemy życie kulturalne Gminy Witonia.

Oczywiście zapraszamy do aktywności proponowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia w roku 2023!

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...