– „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” Wioletta Sawicka

Powieści obyczajowe zawsze przyciągają wielkie grono czytelników i czytelniczek. Nic w tym dziwnego, gdyż opowiadają o ludziach, z którymi można się utożsamić. Historia ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów nie jest inna – każdy bohater ma tutaj swoje wady i pozytywy, łącząc się w głęboką postać człowieka. Książka „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” jest już piątym tomem, który tym razem zabiera nas do współczesnych czasów i równie współczesnej głównej bohaterki.

Zanim jednak przejdziemy do historii Viktorii, poznajemy Annę, która powoli dochodzi do siebie po utracie ukochanej osoby. Jedyne, czego teraz pragnie, to odzyskanie braci, którzy znajdują się aktualnie w enerdowskim sierocińcu. Postanawia wyjechać do Berlina, próbując jednocześnie zapomnieć o wszystkim tym, co polskie. Lata mijają, a czytelnik zostaje przeniesiony o dwa pokolenia do przodu.

Poznajemy Viktorię, która jest córką Anny, mieszkającą z rodzicami i bratem w rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Viktoria zawsze kochała opowieści babci, która często opowiadała o polskich korzeniach rodzinnych. Pragnąc zostać dziennikarką, kobieta z chęcią przyjmuje warszawską propozycję stażu jako korespondentka zachodnioniemieckiej gazety. Jak potoczą się jej losy?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/viktoria-milosc-zza-zelaznej-kurtyny-wiek-milosci-wiek-nienawisci-tom-5-wioletta-sawicka-p-1629307.html?q=viktoria.+mi%b3o%b6%e6+zza+%bfelaznej+kurtyny.+wiek+mi%b3o%b6ci%2c+wiek+nienawi%b6ci.+tom+5&sgtype=prodonecol

Back to top
Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...