– „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” Wioletta Sawicka

Powieści obyczajowe zawsze przyciągają wielkie grono czytelników i czytelniczek. Nic w tym dziwnego, gdyż opowiadają o ludziach, z którymi można się utożsamić. Historia ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów nie jest inna – każdy bohater ma tutaj swoje wady i pozytywy, łącząc się w głęboką postać człowieka. Książka „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” jest już piątym tomem, który tym razem zabiera nas do współczesnych czasów i równie współczesnej głównej bohaterki.

Zanim jednak przejdziemy do historii Viktorii, poznajemy Annę, która powoli dochodzi do siebie po utracie ukochanej osoby. Jedyne, czego teraz pragnie, to odzyskanie braci, którzy znajdują się aktualnie w enerdowskim sierocińcu. Postanawia wyjechać do Berlina, próbując jednocześnie zapomnieć o wszystkim tym, co polskie. Lata mijają, a czytelnik zostaje przeniesiony o dwa pokolenia do przodu.

Poznajemy Viktorię, która jest córką Anny, mieszkającą z rodzicami i bratem w rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Viktoria zawsze kochała opowieści babci, która często opowiadała o polskich korzeniach rodzinnych. Pragnąc zostać dziennikarką, kobieta z chęcią przyjmuje warszawską propozycję stażu jako korespondentka zachodnioniemieckiej gazety. Jak potoczą się jej losy?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/viktoria-milosc-zza-zelaznej-kurtyny-wiek-milosci-wiek-nienawisci-tom-5-wioletta-sawicka-p-1629307.html?q=viktoria.+mi%b3o%b6%e6+zza+%bfelaznej+kurtyny.+wiek+mi%b3o%b6ci%2c+wiek+nienawi%b6ci.+tom+5&sgtype=prodonecol

Back to top
[INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...