– „Trzy gołębice” Marlena Semczyszyn

Potęga przyjaźni, siła w pokonywaniu różnic społecznych, melancholijna podróż po przeszłości i kobieca odwaga. Marlena Semczyszyn, autorka, raczy nas niesamowitą historią, która na długo zapadnie nam w pamięci.

Joanna, Zula, Jagoda. Panna z bogatego domu, żydówka, dziewczyna ze wsi. Różni je tak naprawdę wszystko, lecz łączy jedno – przyjaźń. Poznajemy je jako trzy dziewczynki, które poznają się w dość nietypowych okolicznościach, lecz przypieczętowują wzajemną przyjaźń do końca swoich dni. Nie jest to jednak przyjaźń prosta – naprzeciw nim wychodzi wspólne uczucie do przystojnego Jana, a także wybuch wojny. Nie jest to więc relacja łatwa, lecz dzięki temu mocna, silna, a także pełna odwagi i codziennych trudów. Bohaterki muszą stawić czoła niełatwej codzienności, zazdrości i tragediom, a przy tym zachować siłę wzajemnych relacji i człowieczeństwo.

W powieści znajdziemy doskonale przedstawiony klimat ówczesnej wsi, a także znakomicie ujęte panujące wtedy relacje międzyludzkie i opieranie się przyjętym stereotypom. Wszystko to jest przedstawione z wielu perspektyw, poznajemy dobrze każdą z bohaterek wraz z jej sposobem postrzegania świata.

Powieść jest napisana bardzo przystępnym językiem, a przez kolejne strony płynie się niesamowicie swobodnie. Marlena Semczyszyn w książce „Trzy gołębice” zawarła potęgę swojego potencjału, zdecydowanie wartą poznania. Historia wzrusza i pozostaje z nami na bardzo długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/trzy-golebice-marlena-semczyszyn-p-1665076.html?q=trzy+go%b3%eabice&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...