– „Tamto lato” Agnieszka Lingas – Łoniewska

Kiedy dwaj dziesięcioletni bracia, którzy spędzają czas nad jeziorem ze swoją młodszą siostrą, stają się mimowolnymi uczestnikami strasznej tragedii, ich życie zostaje wywrócone do góry nogami. Losy braci w przyszłości pokazują, że czas wcale nie zabliźnia ran, a dramat sprzed lat potrafi być wciąż paliwem do zemsty.

Książka „Tamto lato” koncentruje się na historii dwóch braci, Milana i Armina van Landerów, których dzieciństwo zostało naznaczone wielką tragedią. Po 20 latach od tamtych wydarzeń z powodzeniem prowadzą wspólnie własną firmę. W najbliższym otoczeniu pracowników bracia są znani z odmiennych charakterów. Armin to – według podwładnych – uprzejmy i wyrozumiały szef, czego nie można powiedzieć o Milanie, do którego przylgnął przydomek „strasznego van Landera”.

Pewnego dnia w ich firmie pojawia się Wiktoria Kopik, której brat zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wiktoria nie do końca zdaje sobie sprawę z faktu, że jej pojawienie się w firmie braci nie jest przypadkowe i że tak naprawdę jest częścią misternego planu Milana. Ten jednak przeoczył jeden maleńki szczegół – siłę uczucia, które rodzi się między nimi w wyniku gorącego romansu i burzy wszystko, co zaplanował.

Czy Weronika dowie się o prawdziwych zamiarach Milana i tym, w jaki sposób chciał ją wykorzystać? Czy pomimo prawdziwej miłości, jaką do niego czuje, może liczyć na prawdziwy związek? I dlaczego wszystkie kochające ją osoby okazują się kłamcami, tym samym boleśnie ją raniąc?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/tamto-lato-agnieszka-lingas-loniewska-p-1788303.html?q=tamto+lato&sgtype=prodonecol