– „Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się!. Listy” Joanna Kulmowa, Wisława Szymborska

“Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się!” Joanny Kulmowej i Wisławy Szymborskiej to wyjątkowy zbiór listów dwóch polskich pisarek.

Dla wszystkich miłośników twórczości autorek, a także pasjonatów epistolografii ta książka będzie prawdziwą literacką ucztą.

Kulmową i Szymborską przez lata łączyła wyjątkowa przyjaźń, którą najpełniej widać właśnie w gromadzonej przez lata korespondencji. W ich listach odnaleźć można bogactwo języka, trafne poczucie humoru i wiele refleksji dotyczących liryki oraz kierunków, w jakich zmierza. Ponadto poetki dzieliły się na papierze swoimi poważniejszymi lub żartobliwymi sekretami, oferowały sobie wzajemnie prywatne i artystyczne wsparcie oraz obdarzały się ciepłem i szczerością. Ich listy stanowią studium niezwykłej relacji między dwoma kobietami, które łączyła dozgonna przyjaźń. Dodatkowym atutem zbioru są dołączone do przedruków listów oryginalne rękopisy Kulmowej i Szymborskiej.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/tak-wyglada-prawdziwa-poetka-podciagnij-sie-listy-joanna-kulmowa-p-1300078.html?q=tak+wygl%b1da+prawdziwa+poetka%2c+podci%b1gnij+si%ea!+listy&sgtype=prodonecol