– „Szósty. Po latach” Agnieszka Lingas – Łoniewska

Historia kryminalna, która wstrząsa do głębi niezależnie od tego, o czym już słyszałeś. Agnieszka Lingas-Łoniewska powraca ze swoją książką, tym razem lepszą i w zupełnie nowym wydaniu.

Marcin Langer należy do Śląskiej Grupy Śledczej. Jego kolejne śledztwo to sprawa psychopaty o pseudonimie „Szósty”, który zabija tylko blondynki o zielonych oczach. Z Marcinem współpracuje jego dawna znajoma, psycholog, a zarazem twórca profili sprawców, Alicja Szymczak.

Tych dwoje tylko z pozoru łączą wyłącznie relacje zawodowe: tak naprawdę szybko zaczynają czuć do siebie coś więcej. Tymczasem morderca nie próżnuje. Pewny siebie, bez zawahania dosięga kolejnych ofiar, śmiejąc się policjantom w twarz. Co jednak najważniejsze, całą swoją uwagę skupia właśnie na osobie Marcina. Odpowiedź na pytanie, dlaczego akurat jego tak sobie upodobał, kryje się gdzieś głęboko w przeszłości śledczego. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden problem: Alicja, która staje się Marcinowi z dnia na dzień coraz bliższa, również pasuje na kolejną ofiarę Szóstego. Czy Marcinowi uda się zapobiec katastrofie i wyjść zwycięsko ze starcia z psychopatą?

Autorka książki „Szósty. Po latach” to polska pisarka, mieszkająca we Wrocławiu. Urodziła się w 1972 w Wałbrzychu. W swojej twórczości skupia się głównie na literaturze sensacyjnej i kryminalnej, w której zawsze pojawia się wątek romantyczny. Jej fani mają ją w zwyczaju nazywać „Dilerką emocji”. Jej pierwszą powieścią, jaką wydała w 2010 roku, było „Bez przebaczenia”. Za swoje propozycje literackie otrzymała kilka nagród, na przykład zajęła II miejsce na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/szosty-po-latach-agnieszka-lingas-loniewska-p-978293.html?q=sz%f3sty.+po+latach&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...