– Szczególne stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Witonia na Święcie Miodu

Podczas tegorocznego Święta Miodu, w dniu 2 lipca 2023 r. swoje stoisko wystawiła Biblioteka Publiczna Gminy Witonia.

Obecność na gminnej imprezie „Jak pszczoły do ula” nie była przypadkowa, bowiem popularyzacji czytelnictwa i działalności biblioteki towarzyszyła promocja projektu pn. Genialny samouk – Ignacy Kamiński, lokalny patriota, znakomity rzeźbiarz i urodzony gawędziarz, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Na stoisku zaprezentowaliśmy będące w zasobach biblioteki wydawnictwa regionalne, które tematycznie nawiązują do postaci posła na Sejm Ustawodawczy (1919-1922), lokalnego społecznika, rzeźbiarza i gawędziarza jakim był Ignacy Kamiński. Można było także otrzymać ulotkę zawierającą biogram Ignacego Kamińskiego i informacje o działaniach projektowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Witonia, a przede wszystkim dzielenie się swoimi pasjami w temacie lokalnej historii.

Informujemy, że biogram Ignacego Kamińskiego został zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Witonia, w tym sekcja biblioteka, zaś ulotka dostępna jest w bibliotece.