– „Światło i cień” Katarzyna Majger

Książka „Światło i cień. Tom II” autorstwa Katarzyny Majgier jest częścią porywającej sagi „Kuchennymi drzwiami”. Skomplikowana historia przeplatana jest wydarzeniami codziennego życia, sekrety z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a miłość wciąż towarzyszy bohaterom i zmienia ich losy.

Dwie dekady temu Teodor Lutoborski spisał swój testament, a Zosia – podkuchenna – wyjechała do Krakowa. Jej dzieci dorastają i przejawiają odmienne zainteresowania. Klementyna pasjonuje się fotografią, Bronek z powodzeniem uczy się w szkole, a Staszek wykazuje zdolności do pracy na gospodarstwie. Najwięcej obaw Zosi budzi jej najmłodsza córka Janka, która najbardziej miłuje swoją urodę. Franciszka – kuzynka Zofii – może nareszcie cieszyć się ustatkowaniem, lecz pojawia się ryzyko, bo odnalezione po latach, nigdy niedoręczone listy mogą zrujnować jej małżeństwo. Olek Dąbrowski pragnie pójść w ślady ojca i zostać lekarzem, a Kazik Rozchodowski marzy o karierze wojskowego.

Tymczasem sarajewscy rówieśnicy młodych krakowian planują zamach. Niezatapialny Titanic wypływa w swój pierwszy rejs, wybucha wojna. Kraków przeobraża się w twierdzę, mieszkańcy są ewakuowani, a do tego rozpętuje się epidemia hiszpanki. Jak będą wyglądać dalsze losy bohaterów?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/swiatlo-i-cien-kuchennymi-drzwiami-tom-2-katarzyna-majgier-p-1637889.html?q=%b6wiat%b3o+i+cie%f1.+kuchennymi+drzwiami.+tom+2&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...