– „Biblioteka – świat w jednym miejscu” – Tydzień Bibliotek 2022

Miło nam poinformować, że podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku Biblioteka Publiczna Gminy Witonia włączyła się w ogólnopolską akcję TYGODNIA BIBLIOTEK (8 – 15 maja) a także przystąpiła do projektu „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”.

W tym miejscu warto przypomnieć, że dla środowiska bibliotekarskiego szczególnym miesiącem jest maj, a przede wszystkim 8 maja. W tym dniu przypada ogólnopolski dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, który obchodzony jest w Polsce od 1985 roku. Po raz pierwszy został zorganizowany we Wrocławiu przy udziale Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jest to święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek. Rozpoczyna także obchody Tygodnia Bibliotek.

Z tej okazji biblioteka wspólnie ze szkołą podstawową  zaplanowała m.in.

•             spotkania z grupami przedszkolnymi,

•             spotkanie z pisarką Dorotą Combrzyńską – Nogalą  pod hasłem „Historie małe i duże” w ramach projektu „Z książką na walizkach” organizowanego przez  Wydawnictwo Literatura.

Będzie głośne czytanie z członkami „Klubu Seniora+” i Klubu Samopomocy „Stara Szkoła”.

Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki, bo  nowości czytelnicze czekają !!!

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...