– „Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem” Beata Żmichowska

Masza jest zawsze chętna, żeby się bawić i trochę narozrabiać. Wielu rzeczy się nie boi, lecz są i takie, których się obawia. „Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem” pokazują, jak dziecko może pozbyć się różnych lęków i że nie zawsze kryje się za nimi coś faktycznie przerażającego.

Najlepsze opowieści to takie, które uczą i mają morał – właśnie w takim tonie utrzymana jest ta książka. Narratorką w niej jest Masza, która barwnie i lekko opowiada różne historie z dreszczykiem. Celem dziewczynki nie jest wcale wystraszenie małych Czytelników. Wpadła ona na inny pomysł: stwierdziła, że te opowieści pomogą jej i innym dzieciom poradzić sobie ze strachem. Z ochotą zatem podjęła się tego zadania, tym samym ukazując, że dziecięce lęki można przezwyciężyć i się ich pozbyć. I robi to bardzo przekonująco.

Książka jest zbiorem dziewięciu opowiadań, które stworzono na podstawie uwielbianego przez dzieci popularnego serialu animowanego. Dla każdego rodzica, którego pociecha czegoś się obawia, ta publikacja jest świetnym rozwiązaniem. Doskonale nadaje się do czytania dzieciom każdego dnia – nie tylko w chwilach, kiedy czegoś się boją. Dzięki temu lepiej oswajać będą swoje lęki, zamieniając je na uśmiech i zrozumienie.

Wszystkie historie opracowała Beata Żmichowska – autorka znana z przekładania wielu innych bajek na wersje książkowe. Wymienić można chociażby pozycje: „Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek”, „Stalowy Patrol na tropie. Robot Trains. Szukaj i znajdź” czy „Bing. Czynności. Nauka i zabawa”.

Pająki, ciemności, hałas, koszmary, tajemnicze odgłosy – to i o wiele więcej potrafi wzbudzić przerażenie wśród dzieci. Można to jednak zmienić: niech wszelki strach zostanie ujarzmiony i wyleczony przez sympatyczną Maszę!

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/straszne-historie-maszy-opowiesci-z-dreszczykiem-beata-zmichowska-p-1414514.html?q=straszne+historie+maszy.+opowie%b6ci+z+dreszczykiem&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...