– „Staś Pętelka. Brat czy siostra?” Barbara Supeł

To kolejna część bestsellerowej serii książeczek dla przedszkolaków.

Staś Pętelka razem rodzicami i młodszą siostrą Jadzią niedługo przywita na świecie nowego członka rodziny. Przedtem trzeba się jednak przygotować! Mama i Jadzia pakują wyprawkę: do torby wkładają ubranka i pieluchy. Tata skręca łóżeczko, w którym będzie spał dzidziuś.

A Stasio? Obserwuje otoczenie i próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Ma już przecież siostrzyczkę, ale dwoje młodszego rodzeństwa to całkiem co innego!

Tym razem urodzi się brat czy siostra? To nie jedyne pytanie, które pojawia się w głowie chłopca. Dlaczego bobas w brzuchu mamy ją kopie? Co się dzieje w szpitalu? Czemu niemowlak tak głośno płacze? Czy można takiego brzdąca poczęstować jajecznicą?

“Staś Pętelka. Brat czy siostra?” to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Opowieść o emocjach i przemyśleniach rówieśnika będzie pomocna w przygotowaniu dziecka na przyjście na świat młodszego rodzeństwa.

Przedszkolakowi z pewnością wpadną w oko także pozostałe kolorowo ilustrowane książki z serii “Staś Pętelka”. Mali czytelnicy odnajdują w nich rówieśniczego bohatera, z którym łatwo się utożsamiają.

Z myślą o młodszych dzieciach (w wieku od 1 roku do 3 lat) powstała natomiast seria książeczek “Jadzia Pętelka” o młodszej siostrze Stasia. Szukasz opowiastki dla malucha? Zobacz: “Jadzia Pętelka wita dzidziusia”.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/stas-petelka-brat-czy-siostra-barbara-supel-p-1628023.html

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...