– „Sprawa czarnego powozu. Enola Holmes. Tom 7” Nancy Springer

„Sprawa czarnego powozu” to już siódmy tom młodzieżowej serii „Enola Holmes” autorstwa Nancy Springer. Ulubiona bohaterka nastolatków będzie musiała rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę. I po raz kolejny spotka się z mocnym sprzeciwem swego starszego brata, Sherlocka Holmesa. Sławny detektyw nie lubi bowiem, gdy jego siostra wpada kłopoty. Enola jednak postawi na swoim, ponieważ zawsze robi to, na co ma ochotę.

Akcja powieści „Sprawa czarnego powozu” rozgrywa się w barwnych wiktoriańskich czasach. Podobnie jak przy poprzednich częściach cyklu autorka zabiera czytelnika do XIX-wiecznego Londynu. Bohaterką jest wspomniana wyżej Enola. Przebiegła, bystra i zabawna dziewczynka, która swoje przymioty wykorzystuje w swojej działalności detektywistycznej. Jaka przygoda czeka ją tym razem?

Do Sherlocka Holmesa zgłasza się nowa klientka, panna Letitia Glover. Kobieta nie wierzy w śmierć ukochanej siostry bliźniaczki i pragnie ją odszukać. Traf sprawia, że podczas tej wizyty, Enola akurat jest na miejscu. Nie może zatem przepuścić okazji, by zaangażować się w sprawę i wyciąga od zdesperowanej Letitii szczegóły siostry, która przepadła bez śladu. Oboje detektywów mocno zastanawia nie tylko ton listu od męża zmarłej, ale także dość podejrzana zwartość urny z jej rzekomymi prochami.

Niewiele myśląc, Enola rusza na poszukiwania, kompletnie nie bacząc na kategoryczny sprzeciw starszego brata. I w tym momencie akcja książki „Sprawa czarnego powozu” nabiera tempa. Dziewczyna dość szybko odkrywa, że zaginiona Felicity Glover nie była jedyną żoną hrabiego Dunhencha. Mało tego, nie była jedyną, która nagle odeszła w niewyjaśnionych okolicznościach. Okazuje się, że zniknięcie kobiety jest związane z tajemniczym czarnym powozem.

Nancy Springer tak poprowadziła akcję opowieści, że Enola do odkrycia sekretów niebezpiecznego hrabiego będzie potrzebowała pomocy brata. Ale także siostry zaginionej i dawnego przyjaciela, wicehrabiego Tewkesbury, markiza Basilwether. Można być pewnym jednej rzeczy – nastoletnia detektyw na pewno rozwiąże sprawę czarnego powozu! A to nie koniec jej przygód…

Oprócz czytania książek z serii „Enola Holmes”, obejrzyj także wyśmienite ekranizacje z Millie Bobby Brown w roli tytułowej bohaterki i Henrym Cavillem wcielającym się w postać Sherlocka Holmesa.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/sprawa-czarnego-powozu-enola-holmes-tom-7-nancy-springer-p-1765459.html?q=sprawa+czarnego+powozu.+enola+holmes.+tom+7&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...