– „Śpijcie, kotki” Cilla i Rolf Borjlind

Na sztokholmskim dworcu kłębi się od uchodźców. Wolontariusze z całych sił starają się im pomóc. W nieprzerwanym strumieniu emigrantów znajduje się pozbawiona opieki nigeryjska dziewczynka, którą zapłakaną na ulicy spotyka bezdomna narkomanka Muriel. Razem chronią się w małej leśnej chatce, gdzie dochodzi do dramatycznego wydarzenia. O ratunek proszą dawnego policjanta Toma Stiltona.

W tym czasie w smalandzkim lesie zostają odnalezione zwłoki nastolatka z poderżniętym gardłem. Sprawę makabrycznego morderstwa bada zespół komisarz wraz z Olivią Rönning. W pobliżu miejsca zbrodni odnajdują nóż z inskrypcją, która wskazuje na powiązania z rumuńską organizacją przestępczą.

Tom i Olivia jadą do Bukaresztu, gdzie namierzają handlarzy ludzkimi organami. To odkrycie sprowadzi na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy tajemnicze zajście w lesie oraz zabójstwo chłopca są ze sobą powiązane? To już czwarta odsłona bestsellerowej serii z Olivią Rönning i Tomem Stiltonem w rolach głównych, w przygotowaniu ekranizacja.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/spijcie-kotki-cilla-borjlind-p-1727058.html?q=%b6pijcie%2c+kotki&sgtype=prodonecol