– „Smolarz. Igor Brudny. Tom 6” Przemysław Piotrowski

Igor Brudny po raz szósty wpada w stęsknione objęcia czytelników. Ponure śledztwo prowadzone w mrocznej atmosferze bieszczadzkich legend to rarytas dla fanów mrocznych kryminałów!

Po tragicznych wydarzeniach, znanych czytelnikom z piątej części serii, w „Smolarzu” Igor Brudy, pod ciężarem wyrzutów sumienia, szuka ukojenia w bieszczadzkiej głuszy. Jednak nawet tam jego przeznaczenie nie daje o sobie zapomnieć. Zaginięcie dwóch turystek zmusza go do zakasania rękawów i podjęcia próby znalezienia osoby, która stoi za tą sprawą. Czy winnym okaże się miejscowy smolarz, którego wszyscy z marszu uznali za mordercę?

Igor Brudny nie byłby sobą, gdyby poszedł linii najmniejszego oporu i nie postanowił zgłębić tematu. A co, jeśli lokalna legenda o ponurym smolarzu okaże się tylko wygodną przykrywką dla czarnych interesów wpływowych ludzi? Układy i układziki akceptowane przez zaślepioną, małomiasteczkową społeczność mogą być jedynie wierzchołkiem góry lodowej, u której podnóża kryją się najbardziej mroczne, brudne tajemnice.

Przemysław Piotrowski po raz kolejny pokazał, że jest mistrzem utrzymywania czytelnika w napięciu i tworzenia atmosfery grozy. Powieść „Smolarz” to już 6 tom doskonałego cyklu „Igor Brudny”, opisującego krwawe, ryzykowne śledztwa komisarza. I tym razem autor nie zawodzi, fundując nam ogromną dawkę silnych emocji, pobudzając najczarniejsze obszary wyobraźni i wywołując niekontrolowany dreszcz niepokoju na plecach.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/smolarz-igor-brudny-tom-6-przemyslaw-piotrowski-p-1956177.html