– „Smak. Życie i jedzenie” Stanley Tucci

„Smak. Moje życie i jedzenie” Stanleya Tucciego to kulinarno-literacki rarytas dla miłośników znanego aktora, a przede wszystkim kuchni włoskiej. Ceniony artysta zabiera czytelników w pełną poczucia humoru podróż po swoim życiu i kulinarnych przygodach.

Stanley Tucci to znakomity aktor, a ceniący go widzowie doskonale wiedzą, że jest również kulinarnym maniakiem. Książka ma niejako formę pamiętnika opisującego jego życie w kuchni, ale nie tylko.

Znany artysta wychowywał się w amerykańskiej rodzinie o włoskich korzeniach, a w domu wszyscy członkowie codziennie zasiadali do wspólnej kolacji. Dzięki tej książce czytelnicy mają okazję dowiedzieć się, jakie historie kryją się za poszczególnymi przepisami, z których część została już wcześniej opublikowana. To również doskonała okazja do poznania realiów włoskich imigrantów w Nowym Jorku, zakulisowych anegdot dotyczących filmów, w których zagrał Tucci, czy przepisów na znakomite dania włoskie.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/smak-moje-zycie-i-jedzenie-stanley-tucci-p-1838669.html?q=smak.+moje+%bfycie+i+jedzenie&sgtype=prodonecol