– „Słońca bez końca. Biografia Kory” Beata Biały

„Słońca bez końca. Biografia Kory” to opowieść o największej wokalistce w dziejach polskiego rocka.

Gdy wychodziła na scenę, świat dookoła znikał. W latach 80. stała się najbardziej jaskrawym przykładem rockowej wokalistki w Polsce. Jej głosu i unikalnego stylu śpiewania nie sposób było pomylić z żadnym innym, a w często aluzyjnych tekstach z lekkością i liryzmem odmalowywała zarówno uczuciowe rozterki, egzystencjalne dramaty, jak i opresyjną rzeczywistość stanu wojennego.

Powiedzmy sobie szczerze: Kora nie była wybitną wokalistką w sensie ściśle technicznym, ale bez wątpienia była wielką, genialną artystką. Jej nietuzinkowy styl i charyzma sprawiały, że potrafiła porwać za sobą tłumy. Tłumy wpatrzone w nią niczym w obraz zarówno wtedy, gdy skandowała niemalże najbardziej szalone, postpunkowe refreny i wtedy, gdy dawała upust romantycznej stronie swej natury. Od samego początku budziła kontrowersje strojem, sposobem bycia i rzecz jasna tym, o czym mówiły jej teksty. Była bezkompromisowa, odważna i niesamowicie otwarta na świat i ludzi. Ale czy na pewno? Kto znał Korę prawdziwą: nie tylko piosenkarkę i poetkę, ale też zwykłego człowieka, wrażliwą kobietę? Książka, którą masz przed sobą, jest próbą pokazania prawdziwej twarzy Olgi Sipowicz.

Rekonstruując dla nas portret Kory, Beata Biały miała wyjątkowo trudne zadanie. To było niczym układanie setek puzzli. Puzzli z rozmów z przyjaciółmi, bliskimi, z zapisków i wspomnień, z notatek prasowych i słów samej Kory. Wyłania się z nich wyjątkowa artystka i nietuzinkowa kobieta, a Beata Biały przedstawia nam ją w sposób pełen niekłamanej czułości.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/slonca-bez-konca-biografia-kory-beata-bialy-p-1663263.html?q=s%b3o%f1ca+bez+ko%f1ca.+biografia+kory&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...