– Seria „Kicia Kocia” Anita Głowińska

Kicia Kocia to główna bohaterka serii książek o tej samej nazwie. Ich autorką jest Anita Głowińska, specjalizująca się w powieściach dla najmłodszych. „Kicia Kocia” zyskała popularność dzięki naukom, jakie niesie młoda kotka  wraz ze swoimi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) uczy się, jak funkcjonować w świecie. Przygody Koci uczą dzieci m.in. tego, jak gotować i zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach. Dzięki nim poznają również pracę policjantów czy strażaków.

„Kicia Kocia” to najchętniej kupowana seria książek dla dzieci. Maluchy kochają przygody kotki, a rodzice lubią je czytać swoim pociechom. Wszystkie tytuły zawierają wyraziste, kolorowe ilustracje, dzięki czemu nadają się nawet dla maluchów od pierwszy urodzin. Mogą stanowić idealny pomysł na prezent.

Oto niektóre książki z serii „Kicia Kocia”:

  • Kicia Kocia ma braciszka Nunusia” – książeczka pokazuje, jak główna bohaterka przygotowuje się do przyjścia na świat małego braciszka. Kiedy ten w końcu się pojawia, Kocia zastanawia się, czy mama ją jeszcze kocha, bo zajmuje się jedynie jej bratem. Seria przygód Kici Koci i Nunusia doczekała się również osobnej serii książeczek.
  • Kicia Kocia na pikniku” – bohaterka wraz z przyjaciółmi wybiera się na piknik i pokazuje, co należy spakować, aby wyjście było udane.
  • Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku” – Kicia Kocia pokazuje swojemu braciszkowi, jak powinien korzystać z nocnika.
  • Kicia Kocia w lesie” – w tej książce znajdziemy opowieść o przygodach, jakie spotkały kotkę w trakcie wyprawy do lasu. Pozycja ta zawiera również kolorowanki, szkicownik i notatnik, dzięki którym maluch może notować nazwy zwierząt spotkanych przez Kicię Kocię podczas wycieczki.
  • Kicia Kocia mówi: Dzień dobry” – kotka pokazuje młodemu Czytelnikowi, że mówienie „dzień dobry” z uśmiechem na ustach ma magiczną moc. Wraz ze swoim przyjacielem Packiem obdarowują uśmiechem przechodniów. Zauważają, że ich uśmiech poprawia humor innym.
  • Kicia Kocia w przedszkolu” – dzięki tej książce dziecko dowie się, jak wygląda typowy dzień w przedszkolu. W tej części Kicia Kocia pozna swoich przyjaciół, z którymi chętnie będzie się bawić.
  • Kicia Kocia na plaży„– wraz z przyjacielem Packiem główna bohaterka poznaje uroki bycia nad morzem: zbieranie muszelek, budowanie zamków z piasku itp.
  • Kicia Kocia na traktorze” – kotka jedzie na wieś do wujka, gdzie zachwyca się traktorem.
  • Kicia Kocia gotuje” – jest to pierwsza książka z serii. W niej tytułowa kotka piecze i gotuje razem ze swoją babcią.


Powyższe tytuły są najchętniej kupowanymi przez rodziców, jednak uwadze rodziców i młodych czytelników polecamy również pozostałe książeczki z tej serii. Ich lektura z pewnością pomoże pokazać dziecku, jak radzić sobie w różnego rodzaju sytuacjach.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/seria/kicia-kocia?sgtype=kwsgonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...