– Seria „Kicia Kocia” Anita Głowińska

Kicia Kocia” to cykl książeczek przeznaczonych dla najmłodszych Czytelników. Ich autorką oraz ilustratorką jest Anita Głowińska. Seria osiągnęła duży sukces i należy do najchętniej kupowanych książeczek dla dzieci w Polsce. Kicia Kocia opowiada o swoim codziennym życiu, zadaje dużo pytań jak każde dziecko, a jej historie uczą maluchy ważnych zasad i pomogą im odnaleźć się w wielu sytuacjach. Kotce w przygodach towarzyszą rodzice, brat Nunuś, dziadkowie, a także przyjaciele: Pacek, Julianek i Adelka. Książki są przystosowane dla dzieci od 2 do 6 roku życia, a dzięki prostemu językowi i barwnym ilustracjom z pewnością przypadną do gustu małemu Czytelnikowi.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/kicia-kocia-na-plazy-anita-glowinska-p-1213525.html

Kolejne tytuły z tej serii w naszej bibliotece to: „Kicia Kocia: gra w piłkę”, „Kicia Kocia ma braciszka Nunusia”, „Kicia Kocia w plenerze”, „Kicia Kocia: zima”.