– „Sekretne schronisko. Tom 1” Agnieszka Olszanowska

„Sekretne schronisko” to powieść osadzona w XIX-wiecznej Polsce. Opowiada historię czterech kobiet – Malwiny, Elżbiety, Poli i Luizy. Wszystkie bohaterki są uwikłane w konwenanse epoki i zmuszone do zmierzenia się z wyzwaniami, które stawia przed nimi życie.

W tej powieści autorka przenosi nas do świata, w którym gusła i zabobony mieszają się z postępem medycyny, a kobiety wszystkich klas społecznych są równe w obliczu cudu narodzin i dramatu śmierci. Opowieść rozpoczyna się od wygnania Poli i jej matki, kucharki Elżbiety, przez hrabiankę Luizę. Kobiety znajdują schronienie pod opieką doktora Wacława, który prowadzi tajne schronisko dla zamożnych dam potajemnie rodzących niechciane dzieci.

Dalsza część powieści opowiada o losach wszystkich bohaterek, które muszą zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, takimi jak strach, zło i bieda, i walczyć o zachowanie ludzkiej godności. Czy więź, która łączy Malwinę z Elżbietą i jej córką Polą, jest na tyle silna, aby pomóc im przetrwać najtrudniejsze chwile?

„Sekretne schronisko” jest pierwszą częścią czterotomowej serii, która opowiada o życiu polskich kobiet w XIX wieku.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/sekretne-schronisko-tom-1-agnieszka-olszanowska-p-1762446.html?q=sekretne+schronisko.+tom+1&sgtype=prodonecol