– „Przeorane miedze. Saga wiejska. Tom 4” Kasia Bulicz-Kasprzak

Lubisz historie z życia wzięte, w których możesz poznać zwykłych bohaterów w niezwykłych sytuacjach? Klimaty sielskiej wsi to coś, co sprawia, że Twoje serce bije szybciej? Sięgnij więc po książkę „Przeorane miedze”, kolejną część Sagi wiejskiej Kasi Bulicz-Kasprzak!

„Przeorane miedze” to 4 tom wciągającej sagi dla wytrwałych. Na 576 stronach rozgrywa się historia rodziny z Tynczyna. Spotykamy się z jej przedstawicielami w czasach powojennych. Ludzie układają sobie życie w nowej rzeczywistości. Młode pokolenie wyrosło na piękne panny i przystojnych kawalerów, którzy szukają swojej miłości tak, jak potrafią. Każda nowa sytuacja czegoś ich uczy. Dorośli skupiają się na prowadzeniu gospodarstwa oraz śledzeniu tego, co dzieje się w polityce. Jednak nic nie jest w stanie przygotować ludzi na to, co się wydarzy… Poukładaną rzeczywistość znów coś burzy. I każe na nowo tworzyć to, co z trudem udało się pozbierać.

Historia „Przeorane miedze” autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak jest częściowo osnuta na kanwie zdarzeń, które doświadczyły osoby z jej rodziny. Pisarka zna doskonale wiejskie realia i opisuje je z wielkim zaangażowaniem. Wychowana na wsi, czuje klimat, który tworzy w swoich powieściach. Wcześniejsze pozycje z serii Saga wiejska to:

• „Skrawek pola”,
  • „Gościniec”,
  • „Zielone pastwiska”.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/przeorane-miedze-saga-wiejska-tom-4-kasia-bulicz-kasprzak-p-1662429.html

Książki wchodzące w skład „Sagi wiejskiej” dostępne są w naszej bibliotece.