– „Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku. Tom 2” Anna Fryczkowska

„Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku” to barwna opowieść przenosząca czytelników do świata dziewiętnastowiecznej kujawskiej wsi, w której życie toczy się powoli i w zgodzie z naturą. Jej mieszkańcy nie zdają sobie sprawy, że wkrótce czekają ich poważne zmiany. Jak wpłyną one na losy głównych bohaterów?

Akcja powieści toczy się w 1852 r. w Sokołowie. W tym tomie na pierwszy plan wysuwają się perypetie zbliżających się do dorosłości synów Szczepana i Zośki Józwiaków. Starszy z braci – Janek – cechuje się niezwykłym zapałem, przebojowością i ciekawością świata. Cieszy się uznaniem ojca oraz ma ogromne powodzenie u dziewcząt. Michał jest jego zupełnym przeciwieństwem. To spokojny, nieśmiały, małomówny chłopak, bardzo przypominający swojego flegmatycznego dziadka.

Mimo że młodzieniec żyje w cieniu, wkrótce los da mu szansę, by pokazał światu, na co go stać, z kolei jego bratu przyjdzie zmierzyć się z konsekwencjami beztroskich zabaw. Tymczasem okolicę nawiedza epidemia cholery, która uwypukla wiejską mentalność łączącą w sobie wiarę w Boga z irracjonalnymi wierzeniami w zabobony i klątwy. Car rozważa zniesienie pańszczyzny, a coraz popularniejszą metodą gospodarowania staje się praca na dzierżawionej ziemi.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/saga-o-ludziach-ziemi-czas-rumianku-anna-fryczkowska-p-1863824.html?q=saga+o+ludziach+ziemi.+czas+rumianku&sgtype=prodonecol

[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...