– „Rozlewiska. Młodzi Przyrodnicy” Patrycja Zarawska

W książce „Rozlewiska” młodzi czytelnicy poznają faunę i florę polskich mokradeł. Wraz z uroczą wydrą Ferką przyjrzą się ptakom, które wracają wiosną na bagna i rozpoczynają okres lęgowy. Budują lub naprawiają gniazda, szczycą się pięknymi szatami godowymi, łączą w pary, wysiadują jaja, a potem opiekują się potomstwem. Podejrzą ryby, ropuchy, raki i traszki. Poznają rodzinę bobrów, która niedługo się powiększy. Przyjrzą się łoszy – samicy łosia – z młodymi oraz samicy żółwia składającej jaja. Dowiedzą się, jakie zwyczaje mają piżmaki i karczowniki. Poczytają o ptakach drapieżnych, takich jak bielik. Wszystko to okraszono pięknymi realistycznymi ilustracjami, które pomogą utrwalić zdobyte informacje.

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp. Proste teksty i duże litery sprawiają, że „Młodzi przyrodnicy” to także seria do pierwszego czytania.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/rozlewiska-mlodzi-przyrodnicy-patrycja-zarawska-p-1878574.html?q=rozlewiska.+m%b3odzi+przyrodnicy&sgtype=prodonecol