– „Religie dawnych Słowian. Przewodnik dla poszukujących” Dariusz Andrzej Sikorski

Czy Słowianie posiadali zorganizowany system wierzeń religijnych?

Co było sercem ich religii?

Jak wyglądały słowiańskie świątynie?

Wierzenia słowiańskie rozpalają wyobraźnię badaczy, rodzimowierców i fascynatów od prawie dwóch stuleci. Niepewne dane archeologiczne i nieliczne teksty sprawiają, że kwestia słowiańskiej religii jest niekończącym się źródłem trudnych do udowodnienia hipotez, narastających kontrowersji, gorących sporów, a czasami bezczelnych fałszerstw.

Dariusz Sikorski, sprawnie przebijając się przez gąszcz przekłamań i romantycznych wizji przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny, prezentuje własną, oryginalną odpowiedź i pogląd na kwestię duchowości naszych przodków. Opierając się na niewielu pozostałościach i badając ich powiązania, rozprawia się z mitami i legendami, które zaciemniają nam obraz sytuacji. Jego książka to popis historycznego kunsztu, a zarazem fascynująca podróż dla wszystkich poszukujących rzetelnej wiedzy.

Wydanie drugie, uzupełnione.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/religie-dawnych-slowian-dariusz-sikorski-p-1815792.html?q=religie+dawnych+s%b3owian&sgtype=prodonecol