– Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2023

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2023 Klub Seniora + w Witoni rozpoczął z początkiem grudnia. Setki pierniczkowych dzieł sztuki wyszło spod rąk naszych seniorek roztaczając w Sali zapach, który jednoznacznie dawał do zrozumienia, że święta już tuż, tuż. Żeby uczynić ten czas jeszcze bardziej radosnym zaprosiliśmy do siebie maluchy z Przedszkola Gminnego przy SP im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Witoni, które pomogły nam udekorować pierniczki. Międzypokoleniowe spotkanie wypadło ja zawsze świetnie, dostarczając radości zarówno juniorom jak i seniorom.

Pierników upiekliśmy wiele… W związku z tym Uczestnicy Klubu Seniora + postanowili podzielić się świątecznym klimatem z pracownikami Urzędu Gminy w Witoni. Niczym pochód kolędników wyruszyliśmy więc całą grupą na przechadzkę po pokojach urzędników. By zapracować na smakołyki każdy z nich musiał zaśpiewać z nami kolędę co wywołało wiele śmiechu i pozytywnego nastroju w każdym z odwiedzonych przez nas pokoi.

Jeszcze tego samego dnia stworzyliśmy piękne zakręcone ozdoby na choinkę, mieniące się brokatowo lekkie bombki z pianki, które dodały po kilku dniach naszej świątecznej choince blasku.

Pierwszy tydzień grudnia zakończył się dla Klubu Seniora + wspaniałym występem podczas „Wieczoru Kolęd i Pastorałek” organizowanego cyklicznie przez GOKSiR w Witoni. Seniorzy zaśpiewali wspólnie acapella dwa utwory: kolędę „Do Szopy” oraz „Pastorałkę od serca do ucha”. Następnie kwartet klubowiczów zaprezentował niezwykle klimatyczną i melancholijną „Kolędę dla nieobecnych” oraz trio mało znany utwór, kolędę „Kłaniamy ci się Chryste”. Oprócz Klubu Seniora, w „Wieczorze Kolęd i Pastorałek” wzięły udział wszystkie jednostki Gminy Witonia. Do obejrzenia całej relacji zapraszamy pod link https://gminawitonia.pl/wieczor-koled-i-pastoralek-2/

Klub Seniora + świętował 14.12.2023 swoją „klubową” wigilię. Wcześniej wykonaliśmy jeszcze piękne karty, które wypełniliśmy gorącymi życzeniami i wręczyliśmy tym, którzy Gminie zawsze nas wpierają i są nam życzliwi. Stworzyliśmy także małe lampiony, które w dniu przyjęcia wigilijnego stanowiły wspaniałą ozdobę stołów.

Przy stole podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, popróbowaliśmy tradycyjnych potraw i wręczyliśmy sobie drobne upominki, które klubowicze przygotowali pod choinką. Atmosfera była jak w domu, bo uczestnicy Klubu Seniora są ze sobą zżyci właśnie jak wielka rodzina.

Zapraszamy do fotorelacji z naszych przygotowań i składamy Państwu
 Najlepsze życzenia zdrowych pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, chwil wytchnienia od codzienności, a także uśmiechu i szczęścia oraz spełnienia marzeń  w nadchodzącym Nowym 2024 Roku!

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...