– „Przepowiem ci przyszłość” Joanna Parasiewicz

Opowieść o pożądaniu, sławie i tragedii

Najpierw czuję mrowienie w końcówkach palców.

Takie delikatne i łatwo je przeoczyć, więc czasem bywa, że nie zauważam, gdy opuszki swędzą, nim nie dotknę tej osoby, jej dłoni albo rękawa i wtedy… wtedy to widzę. Kiedy Marie zostaje potrącona przez rozpędzoną dorożkę, doznaje urazu głowy. Konsekwencją wypadku są nie tylko stłuczenia. Dziewczyna zaczyna widzieć przyszłość obcych jej ludzi. Sława wieszczki rozgrzewa znudzone przedłużającą się pierwszą wojną światową paryskie salony. Marie staje się atrakcją popołudniowych herbatek i spotkań towarzyskich. Zaczyna się nią interesować Fryderyk de Vallete – sparaliżowany i przykuty do wózka genialny wynalazca. Początkowa fascynacja szybko przeradza się u Fryderyka w targane skrajnymi emocjami uczucie.

Czy nadprzyrodzony dar okaże się przekleństwem? A może szansą na lepsze życie?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/przepowiem-ci-przyszlosc-joanna-parasiewicz-p-1967485.html