– „Przeklęta szkatułka. Gorset i szpada. Tom 2” Alek Rogoziński

To już druga część bestsellerowej serii pisanej z myślą o miłośnikach epickich powieści z historią w tle. To powieść, która przeniesie Cię do czasów hrabiów i hrabin, kiedy ukrycie zbrodni było dużo łatwiejsze niż dzisiaj.

Julia Zasławska jest dystyngowaną hrabianką, która za wszelką cenę chce odnaleźć majątek, który należał do jej ciotki. Tragicznie zmarła krewna ukryła go w tajemniczym miejscu i nie zostawiła na jego temat żadnych informacji. Wiadomo tylko, że jest i że gra jest warta świeczki. Cała sytuacja znacząco się komplikuje, kiedy kuzyn Julii, Pierre, zostaje oskarżony o popełnienie morderstwa. Mężczyzna był nie tylko członkiem jej rodziny, ale też jej najwierniejszym kompanem w każdej sytuacji. W tym samym czasie z królewskiego pałacu ktoś porywa najstarszego syna królowej Marysieńki. Na hrabiance spoczywa bardzo odpowiedzialne zadanie. Musi nie tylko uratować ukochanego kuzyna i odnaleźć swój majątek, ale również pomóc w ocaleniu królewicza Jakuba.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/przekleta-szkatulka-gorset-i-szpada-tom-2-alek-rogozinski-p-1706551.html