– Poznań

Klub Seniora + w Witoni wybrał się wczoraj (12.06.24) na wycieczkę do Poznania. Z Witoni wyruszyliśmy wcześnie rano, by jak najszybciej dotrzeć na miejsce spotkania z Przewodniczką, która czekała już na nas przy pierwszym punkcie do zwiedzenia, na który wybraliśmy Poznańską Palmiarnię
Jest to jedna z największych Palmiarni w Europie, która powstała już w roku 1910. Seniorzy byli zachwyceni zgromadzoną kolekcją niesamowitych, tropikalnych roślin. Poza zwykłym oglądaniem eksponatów, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na ich temat dzięki szerokiej wiedzy Pani Przewodnik.

Następnym przystankiem był Ostrów Tumski. Tam wysłuchaliśmy wielu historii i ciekawostek dotyczących pierwszych władców Polski, początków chrześcijaństwa w naszym kraju, szczegółów dotyczących Chrztu Polski itp. Zwiedziliśmy także katedrę wraz z podziemiami, w których znajduje się miejsce pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz pozostałości po starych murach okalających gród.

Na koniec zwiedziliśmy Stary Rynek w Poznaniu oraz przepiękny Kościół Farę Poznańską, która zrobiła
na Seniorach ogromne wrażenie. Polecamy zwiedzanie Poznania z przewodnikiem. Mimo iż nie udało nam się zobaczyć słynnych koziołków, to wyjazd zaliczamy zdecydowanie do udanych. Zapraszamy, jak zwykle, do fotorelacji z wyjazdu.

Back to top
[INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...