– „Pościg. Drużyna. Tom 3” John Flanagan

Kolejny tom serii „Drużyna” autora Johna Flanagana nosząca tytuł „Pościg”, to dalsze losy drużyny Hala w drodze do odzyskania narodowego skarbu.

W pogoni za Krukiem drużyna Czapli wypływa na wody śródlądowe. Cały czas mając nadzieję na odzyskanie klejnotu i powrót do Hallasholm w blasku chwały. W poprzedniej części odzyskanie skarbu narodowego Skandii było na wyciągnięcie ręki, jednak bohaterowie musieli dokonać trudnego wyboru i zamiast odebrać piratom klejnot postanowili ratować przyjaciół, dlatego pościg wciąż trwa. Na pokładzie podróżuje z drużyną piękna i waleczna Lydia oraz informator Rei. Zaczyna się prawdziwy wyścig z czasem, a Hal do spółki z Thornem muszą wykorzystać cały swój spryt, by pokonać piratów, którzy starają się jak mogą spowolnić Czaple. W tym celu przekupują dowódcę jednego z nadbrzeżnych miast by zatrzymał statek Hala na dłużej. Pod pretekstem zabójstwa zostają wzięci do niewoli i zamknięci w celi. Wydostają się z niej z pomocą Jaspera, któremu żadne zamki świata nie są przeszkodą i potrafi je otworzyć.Czy drużynie uda się dogonić Zavaca? Kto wygra pojedynek w decydującym starciu? “Drużyna” to lektura, która z pewnością spodoba się nastoletniej grupie odbiorców, którzy znajdą w niej sporą dawkę emocji oraz dobre wzorce do naśladowania.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/poscig-druzyna-tom-3-john-flanagan-p-1670424.html?q=po%b6cig.+dru%bfyna.+tom+3&sgtype=prodonecol