– „Pomocny jeż. Zosia i jej zoo” Amelia Cobb

Pewnego dnia szkolni koledzy Zosi odwiedzają Azyl Zoologiczny. Dzieci mają wybrać klasowe zwierzę, które zaadoptują. Mały jeż Hugo bardzo chciałby być wybrany. Niestety, jest wyjątkoow nieśmiałym zwierzakiem. Okaże się jednak, że nawet kiedy jesteś bardzo nieśmiały, możesz pomóc innym!

Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego – słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki – Zosia rozumie mowę zwierząt.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zosia-i-jej-zoo-pomocny-jez-amelia-cobb-p-1686014.html?q=zosia+i+jej+zoo.+pomocny+je%bf&sgtype=prodonecol