– „Pokój kołysanek” Natasza Socha

Wobec chaosu świata, tylko miłość jest czymś pewnym…

“Pokój kołysanek” to przepiękna powieść o sile przytulenia, miłości i nadziei. W jednej chwili wszyscy w pokoju kołysanek zaczną szukać odpowiedzi na trudne pytania.

Czy można zyskać drugą szansę jeśli pierwszą się zaprzepaściło? Co jest tak właściwie w życiu najważniejsze: pieniądze, sława, czy po prostu miłość i rodzina? Tak wiele pytań na raz pojawi się w pokoju kołysanek, o czym przekonamy się sięgając po tę wzruszająca książkę.

Opowiedziana historia została zaczerpnięta na podstawie tego, co wydarzyło się naprawdę. W 2005 roku David Deutchman, emerytowany nauczyciel, rozpoczął rehabilitację w jednym ze szpitali w Atlancie. Kiedy zabiegi zakończyły się, mężczyzna zatrzymał się na chwilę na oddziale dziecięcym. Stanął za szybą oddzielająca go od noworodków i wprost nie mógł oderwać wzroku o maluchów. Długo zbierając się w sobie w końcu zapytał pielęgniarkę, czy nie ma czasem jakiegoś wolontariatu dla osoby w jego wieku. Po raz pierwszy wtedy również wziął na ręce płaczącego i wystraszonego malucha, który po chwili kołysania o razu się uspokoił. David został zatrudniony jako “przytulacz” dla noworodków, które z różnych względów nie mogły wrócić do domu. Działa tak od 12 lat, przynosząc maluchom ukojenie i samemu zyskując małych przyjaciół.

“Pokój kołysanek” opowiada o Joachimie, który ma osiemdziesiąt pięć lat i pracuje w jednym ze szpitali jako wolontariusz. Również pomaga wcześniakom i noworodkom, tuląc je, głaszcząc i opowiadając historie. Najczęściej wraca do swojej dawnej miłości, zaprzepaszczonej i zdecydowanie niewykorzystanej. W pokoju pojawiają się również inne osoby nie radzące sobie z rzeczywistością: wszyscy zapragną poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Co jest tak naprawde ważne? Czym się kierować? I czy można zmienić bieg losu?

“Pokój kołysanek” to zmuszająca do zastanowienia powieść, pełna wzruszających scen i przepięknych myśli.

Dwadzieścia cztery dni grudnia mogą zmienić wszystko. A cudem nie zawsze jest prezent pod choinką.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/pokoj-kolysanek-natasza-socha?q=pok%f3j+ko%b3ysanek+dl

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...