– „Poezja to cień rzucany przez latarnie naszej wyobraźni” – XLV edycja konkursu recytatorskiego  „Pięknie być człowiekiem za nami”

W dniu 25 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego obyły się szkolne eliminacje etapu gminnego XLV edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, którego organizatorem jest Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.

W regulaminie konkursu czytamy m.in.:

„We współczesnym świecie relacje międzyludzkie przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej, a w mediach coraz głośniej wybrzmiewa to, co nas dzieli, a nie łączy. Kierując zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji konkursu pragniemy skierować uwagę uczestników w stronę utworów, których tematem przewodnim będzie empatia, życzliwość, szacunek i dobroć”.   Podczas tegorocznej edycji konkursu dzieci i młodzież prezentowały utwory inspirujące do dostrzegania potrzeb innych oraz doceniania korzyści, jakie osiągamy, wspierając się nawzajem.

W zmaganiach konkursowych na etapie gminnym  wzięło udział 27 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni spośród  których komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Łuczak, p. Urszula Tomczak, p. Jolanta Pawlak, p. Jolanta Witczak, p. Bożena Kuś, p. Małgorzata Tyczyńska wyłoniła najlepszych recytatorów i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii klas I-III

I miejsce – Zachwieja Lena kl. III

II miejsce – Budner Lena kl. IIa

III miejsce – Karbowska Zuzanna kl. IIa

Wyróżnienia:  Godlewska Helena kl. I, Kołodziejska Katarzyna kl. I, Maksymchuk Anton kl. IIa, Socha Zofia kl. IIb, Kłosińska Hanna kl. III;

w kategorii klas IV-VI

I miejsce – Tomes Anna kl. VIa

II miejsce – Domańska Julia kl. VIb

III miejsce – Kłudczyńska Oliwia kl. VIa

Wyróżnienia: Florczyk Olga kl. IV, Gajdowicz Hanna kl. V, Godlewska Amelia kl. V;

w kategorii klas VII-VIII

I miejsce – Głogowska Oliwia kl. VIIIb

II miejsce – Szczęsna Julia kl. VIIIa

III miejsce – Kłosińska Maria kl. VIIIa

Wyróżnienie: Wysocka Aleksandra kl. VIIIb

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 maja 2024 r., w godz. 9:00-13:30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zakwalifikowały się osoby z każdej kategorii, które otrzymały I i II miejsce, tj. Zachwieja Lena, Budner Lena, Tomes Anna, Domańska Julia, Głogowska Oliwia, Szczęsna Julia.

Występy dostarczyły nam ogromu wrażeń artystycznych, a wybór najlepszych recytatorów nie należał do łatwych. Zaprezentowane przez dzieci i młodzież utwory potwierdzają tezę,
że „ literatura może stać się dla nas drogowskazem w poszukiwaniu dobra”.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki i folder o patronie biblioteki Ignacym Kamińskim, zaś zwycięzcy i wyróżnieni nagrody książkowe.

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego  dziękuje dyrekcji, nauczycielom  szkoły podstawowej i rodzicom za  przygotowanie młodych recytatorów oraz pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu konkursu. Dziękujemy członkom jury, których wnikliwa ocena oraz profesjonalne wskazówki pomagają w artystycznym rozwoju adeptom sztuki recytowania. Bardzo dziękujemy kierownictwu, instruktorowi i uczestnikom „Klubu Seniora+” oraz jednostce OSP w Witoni za wsparcie działań towarzyszących konkursowi.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy kolejny raz być uczestnikami wspaniałego święta poezji w gminie Witonia.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć dzielenia się pięknem poezji, gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Jak zawsze trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w dalszych etapach zmagań konkursowych.

Widzimy się w przyszłym roku!!!

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...