– „Pod obcym niebem” Sylwia Kubik

Poruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę!

Wojna, brak jedzenia i nadziei na lepsze jutro, to codzienność Lucjana i Marianny. Ona żyje w Kraju Warty, on w Generalnym Gubernatorstwie. Łączy ich jedno ? bieda, która sprawiła, że dobrowolnie zgłosili się na roboty do Niemiec.

Na obczyźnie, w otoczeniu wrogo nastawionych ludzi musieli szybko dorosnąć. Byli zupełnie różni: ona z drzazgą w sercu, on z głową pełną marzeń. I różne mieli plany na przyszłość. Życie jednak szybko wszystko zweryfikowało. Musieli zmierzyć się z sytuacją, której nie planowali, a która związała ich losy na zawsze.

?Pod obcym niebem? to przejmujący obraz czasów, gdy ludzie musieli walczyć o każdy kolejny dzień życia, a miłość ponad podziałami była prawdziwym wyzwaniem.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/pod-obcym-niebem-sylwia-kubik-p-1711535.html?q=pod+obcym+niebem&sgtype=prodonecol