– „Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów” Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła

Piastowskie orły – 10 opowiadań z czasów Piastów to pierwsza pozycja z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów, widziane oczami zwyczajnych ludzi: wojów, kupców i kmieci – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Piastowskich orłów stanie się świadkiem chrztu Polski i zjazdu gnieźnieńskiego, ujrzy bohaterów bitwy pod Legnicą i krwawej łaźni gąsawskiej, będzie towarzyszył Bolesławowi Chrobremu, Władysławowi Łokietkowi i Kazimierzowi Wielkiemu w najważniejszych chwilach ich życia… i śmierci.

Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

Paweł Wakuła, pomysłodawca serii

Kolejne tomy cyklu „Zdarzyło się w Polsce”:

– Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów

– Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej

– Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów

– Odzyskana niepodległość – 10 opowiadań z czasów XX wieku

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zdarzylo-sie-w-polsce-piastowskie-orly-pawel-wakula-p-627019.html?q=zdarzy%b3o+si%ea+w+polsce.+piastowskie+or%b3y&sgtype=prodonecol

Książki wchodzące w skład serii „Zdarzyło się w Polsce” dostępne są w naszej bibliotece.