– „Panna bez majątku. W Dolinie Narwi. Tom 2” Urszula Gajdowska

Wyjątkowy romans, którego bohaterka nie tylko nie szuka miłości, ale w ogóle nie jest zainteresowana znalezieniem sobie męża. „W dolinie Narwi. Panna bez majątku” to powieść osadzona na terenie Podlasia w czasach, gdy kobieta mogła wyjść dobrze za mąż głównie dzięki pokaźnemu majątkowi. Niestety Małgorzata Strzelecka nie posiada żadnych przymiotów, które mogłyby przybliżyć ją do realizacji tego celu.

Urszula Gajdowska znowu zabiera swoje czytelniczki na Podlasie w XIX wieku. Tym razem skupia się na losach Małgorzaty Strzeleckiej, która nie uważa się za urodziwą pannę, nie ma majątku i nie można znaleźć sobie męża. Na lato przyjeżdża do swojego wuja. Podczas pobytu dochodzi do kradzieży celtyckich manuskryptów, a młoda kobieta zupełnie przypadkiem poznaje barona Ksawerego Wigurę, kiedy ten zażywa kąpieli nad jeziorem. „W dolinie Narwi. Panna bez majątku” to wciągająca powieść obyczajowa z elementem kryminału i romansu. Czy Ksawery zawróci w głowie Małgorzacie i czy uda im się rozwiązać tajemniczą zagadkę? Autorka po raz kolejny staje na wysokości zadania i zapewnia czytelnikom doskonałą rozrywkę na długie wieczory.

„W dolinie Narwi. Panna bez majątku” to druga część serii „W dolinie Narwi”. W pierwszej części Urszula Gajdowska opisuje losy córki barona, która jest szalenie zainteresowana kryminalnym światem arystokracji. Po „Zadziorną baronównę” można sięgnąć po przeczytaniu przygód Małgorzaty, ponieważ książki nie są swoimi bezpośrednimi kontynuacjami.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/panna-bez-majatku-w-dolinie-narwi-tom-2-urszula-gajdowska-p-1552758.html?q=panna+bez+maj%b1tku.+w+dolinie+narwi.+tom+2&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...