– „Odzyskany los. Saga o Karli Linde. Tom 4” Marzena Rogalska

„Odzyskany los. Saga o Karli Linde. Tom 4” to powieść wieńcząca losy tytułowej bohaterki. Jakie tajemnice odkryje w PRL-owskiej Polsce? Czy odnajdzie swoją wewnętrzną, kobiecą siłę i sens życia? Tego dowiesz się z najnowszej powieści Marzeny Rogalskiej.

„Saga o Karli Linde” opowiada o losach młodej dziewczyny, która porzuca bezpieczną przystań Londynu, aby odnaleźć siebie w wyniszczonym niedawną wojną kraju. Na swej drodze natrafi na nieoczekiwane wydarzenia, zaś jej los splecie się z najważniejszymi wydarzeniami stalinowskiej Polski. Trudne decyzje, chęć zachowania własnej godności i lojalność wobec przyjaciół popychają bohaterkę do coraz to większych poświęceń i zmuszają do wydobywania z siebie swych najlepszych cech.

Autorka w wyjątkowy sposób opisuje trudy życia w powojennym kraju, przeplatając wątki miłosne oraz polityczno-społeczne i zderzając zachodni punkt widzenia z komunistyczną codziennością, w której brak miejsca dla poszanowania jednostki i indywidualności.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/odzyskany-los-saga-o-karli-linde-tom-4-marzena-rogalska-p-1656635.html?q=odzyskany+los.+saga+o+karli+linde.+tom+4&sgtype=prodonecol