– „O pszczole która myślała, że to źle być pszczołą” Paulina Płatkowska

„O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą” to książeczka dla dzieci opowiadająca o pszczole Stefanii, która myśli, że jej praca nie jest nikomu potrzebna i że bez sensu haruje od rana do nocy, gdy inne pszczoły w tym samym czasie się obijają.

Stefania, główna bohaterka książki, to pszczoła, a konkretnie robotnica zbieraczka. Codziennie lata kilkanaście razy z ula na łąkę, w tę i z powrotem, zbierając kwiatowy pyłek. Coraz bardziej męczy ją ta praca. Do tego jest przekonana, że tylko ona pracuje w ulu, i nie zauważa, że inne pszczoły też pracują w pocie czoła, żeby pozyskać pyłek. Pszczoła Stefania nie rozumie sensu swojej pracy, co jeszcze bardziej doprowadza ją do przekonania, że to, co robi, nie jest nikomu potrzebne.

Któregoś dnia wzywa ją do siebie królowa. Stefania myśli, że królowa wie o jej narzekaniu i czeka ją jedynie bura. Czy ma rację? Po co wzywa ją królowa pszczół? Czy robotnica dowie się, jak bardzo potrzebna jest jej praca, i zrozumie, że pozostałe członkinie ula mają równie trudne zadanie co ona?

„O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą” to książka Pauliny Płatkowskiej. Historia uczy i bawi dzieci, a do tego przybliża pracę w ulu każdego dnia. Autorka pokazuje na przykładzie Stefanii, do czego potrzebne są pszczoły i jak ich praca wpływa na funkcjonowanie świata. Do tego w książce znajdują się barwne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej, które pokazują dokładnie to, co autorka próbuje przekazać w słowach. Książka idealna dla dzieci od trzeciego roku życia.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/o-pszczole-ktora-myslala-ze-to-zle-byc-pszczola-paulina-platkowska-p-1630427.html?q=o+pszczole+%2c+kt%f3ra+my%b6la%b3a%2c+%bfe+to+%bcle+by%e6+pszczo%b3%b1&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...