– „Niedokończona opowieść Pepe” Dorota Combrzyńska-Nogala

„Niedokończona opowieść Pepe” to poruszająca powieść o miłości, empatii i przyjaźni w trudnych czasach. Poznaj losy jej bohaterek, które podczas II wojny światowej swoją postawą udowodniły, że nie wszystkim odebrano człowieczeństwo. To piękne świadectwo zwycięstwa miłości nad szalejącą wokół nienawiścią.

Eulalia Gutkowska w dzieciństwie mieszkała z mamą na Wołyniu. W tamtych latach nazywano ją Lalą i ten okres w jej życiu przebiegał spokojnie i beztrosko – do czasu, aż do jej wioski dotarła wojna. Brutalne realia stały się końcem wielokulturowej społeczności, w której się wychowywała. Straciła również poczucie bezpieczeństwa, a uroki dzieciństwa zostały zastąpione przez prawdziwy koszmar. Wtedy też, zupełnie niespodziewanie, zyskała najbliższą i najlepszą przyjaciółkę – Pepe. Dziewczynka jest żydówką i uciekinierką z getta. Matka Lali, przejęta losem swojej córki i Pepe, podjęła się trudnego i niebezpiecznego zadania – ochrony obu dziewczynek.

Mimo wszelkich przeciwności udało jej się zapewnić im bezpieczeństwo przed nazistami i ukraińskimi nacjonalistami przez całą wojnę. Rodzina została też zmuszona do opuszczenia ukochanego Wołynia i powrotu do Polski pociągiem towarowym, kiedy zmienione zostały granice państw. Tyle że Polski nie opuścili wtedy jeszcze wszyscy Niemcy.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/niedokonczona-opowiesc-pepe-dorota-combrzynska-nogala-p-1391756.html?q=niedoko%f1czona+opowie%b6%e6+pepe&sgtype=prodonecol

Back to top
Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Dożynki 2022 – wideorelacja : Obejrzyj tutaj.         Zaproszenie do wspólnego świętowania! Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...