– „Nie oszukasz mnie” Diana Brzezińska

Prokurator Gabriela Sawicka znika. Michalski staje przed oskarżeniem o morderstwo, a prawda o ich związku wychodzi na jaw. „Nie oszukasz mnie” jest wciągającą i intrygującą opowieścią o zbrodniach, stróżach prawa i niełatwych relacjach międzyludzkich.

Książka „Nie oszukasz mnie” to pełna zagadek i akcji historia kryminalna. Ofiarami morderstwa padają emerytowany policjant Jakub Sztorc i jego żona. Śledczy odkrywają znany schemat działania. Sprawą zajmował się dawny patron Sawickiej, prokurator Zięba. Zeznania w sprawie chce złożyć Cichocki – były szczeciński policjant, który przed laty zajmował się sprawą seryjnego mordercy. Twierdzi, że wie coś, co może się przydać w rozwiązaniu sprawy małżeństwa Sztorców. Zanim jego zeznania zdążą kogoś obciążyć, zostaje zastrzelony przed komendą policji.

Autorka sprawnie wykorzystuje swoją wiedzę prawniczą, żeby budować realistyczny i ciekawy świat. Relacje bohaterów się rozwijają, a odpowiedzi tworzą kolejne pytania. Prokurator Sawicka wpada w coraz większe tarapaty, ale nie ustaje w dążeniu do prawdy.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/nie-oszukasz-mnie-diana-brzezinska-p-1839717.html?q=nie+oszukasz+mnie&sgtype=prodonecol