– „Naszyjnik z jarzębiny” Patrycja Żurek

Kiedy Julian pojawia się u Bereniki, aby odebrać leczniczą nalewkę dla swojej matki, nie spodziewa się, że ta kobieta odmieni jego życie.

Świat magicznych ziół, duchów i przesądów jest zupełnie obcy stąpającemu mocno po ziemi patomorfologowi. Jednak w wyniku niespodziewanych zbiegów okoliczności ścieżki tych dwojga co chwilę się krzyżują. W końcu Berenika zaprasza mężczyznę do domu i opowiada mu o swojej rodzinie – silnych kobietach i chłodnej matce, znanej neurochirurg. Dzięki starym zapiskom nieżyjących już przodków Bereniki wspólnie udają się w niezwykłą podróż do przeszłości, odkrywając nieznane dotąd prawdy i budując coraz bliższą relację. Któregoś dnia kobieta znajduje stary, tajemniczy naszyjnik po babci, za którym kryje się pewna niezwykła historia… Jakie tajemnice skrywają rodziny Juliana i Bereniki? Czy mimo przeciwności losu uda im się zbudować wspólną przyszłość?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/naszyjnik-z-jarzebiny-patrycja-zurek-p-1696073.html?q=naszyjnik+z+jarz%eabiny&sgtype=prodonecol