– „Na wschód od Breslau” Nina Zawadzka

W 1941 roku młoda dziedziczka fortuny, Dina Neugebauer, otrzymuje od ojca rzeźbę greckiej bogini przeznaczenia Ananke. To wydarzenie staje się początkiem problemów. Niedługo potem Dina dowiaduje się o tragicznej śmierci ojca, jego sekretach i ogromnych długach, które wykluczają rodzinę Neugebauerów z kręgów breslauskiej elity.

Jednocześnie do miasta przybywa Aleksander von Lichnovsky, działający pod fałszywym nazwiskiem polski szpieg, który zdobywa informacje o zbrodniarzach wojennych, by następnie przekazać je polskiemu podziemiu. Drogi Diny i Aleksandra przetną się w najmniej oczekiwanym momencie.

Poruszająca historia o miłości, poszukiwaniu prawdy, nieuchronnej mocy przeznaczenia i gorzkim smaku porażki.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/na-wschod-od-breslau-nina-zawadzka-p-1833901.html?q=na+wsch%f3d+od+breslau&sgtype=prodonecol