– „Na placu budowy dzień robót drogowych” Sherri Duskey Rinker

Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie!

Dziś przed autami wielkie wyzwanie: budowa autostrady. Ale szóstka przyjaciół ? od ogromnego dźwigu aż po tycią miniładowarkę Brumkę ? żadnej pracy się nie boi! Tym bardziej że ma do pomocy siedem zupełnie nowych maszyn ? takich jak cysterna z wodą czy rozściełacz asfaltu. A więc bez obaw: droga zostanie ukończona przed wieczorem i wszyscy dojadą nią bezpiecznie do swoich łóżek?

Sherri Duskey Rinker ? zawsze chciała zo­stać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień? chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jesz­cze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o ma­szynach z placu budowy staje się świato­wym bestsellerem, lecz pisarka nadal oma­wia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych do­świadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek ? od ?Żabka i Ropucha? aż po ostatni tom ?Harry?ego Pottera?.

AG Ford ? jest tatą dwóch chłopców i cenio­nym ilustratorem książek dla najmłodszych. Rysuje niemal bez przerwy, odkąd nauczył się trzymać w dłoni kredkę, i do dziś woli techniki tradycyjne od pracy na kompute­rze. Zmieniło się tylko jedno: kiedy był mały, uwieczniał głównie żółwie ninja.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/na-placu-budowy-dzien-robot-drogowych-joanna-wajs-p-1691360.html?q=na+placu+budowy+dzie%f1+rob%f3t+drogowych&sgtype=prodonecol