– Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego

W dniu 16.04.2024r. uczestnicy Klubu Samopomocy ” Stara Szkoła” w Witoni odwiedzili Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego w Krośniewicach. Klubowicze obejrzeli w kilku tematycznych salach dzieła sztuki, wyroby rzemiosła artystycznego, numizmaty, pamiątki po wybitnych Polakach – jak marszałek J. Piłsudski, gen. Wł. Sikorski, gen. Wł. Anders, Książe J. Poniatowski i T. Kościuszko. Wśród najciekawszych eksponatów są obrazy Marcello Bacciarellego, Olgi Boznańskiej, Kazimierza Sichulskiego i Stanisława Wyspiańskiego.