– „Mortalista” Max Czornyj

Sięgnij po powieść otwierającą nowy kryminalny cykl autora znanego m.in. z bestsellerowych powieści o lubelskim komisarzu, Eryku Deryle.

Kryminał „Moralista” rozpoczyna się od ciekawego znaleziska. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni w trakcie sprzątania domu, w którym niedawno dwaj przypadkowi chłopcy odkryli ciało nieboszczyka, dokonuje niebywałego odkrycia. Pod domem kryje się bowiem sieć tajemniczych tuneli. Gdy pracownicy eksplorują odkrytą przestrzeń, natrafiają na coś, czego nie widzieli w najgorszych koszmarach. W ciemności odnajdują makabrycznie upozowane dziecięce ciała.

Czy to możliwe, że właściciel domu – lubiany emerytowany nauczyciel – był jednocześnie seryjnym mordercą? I czy to właśnie on był odpowiedzialny za zaginięcia dzieci przed wielu laty? Tymczasem, gdy mnożą się pytania o możliwą szokującą sekretną tożsamość zmarłego mężczyzny, zostaje porwana kolejna osoba.

I tu kryminał nabiera tempa, ponieważ pojawia się główny bohater nowej serii Maxa Czornyja, Honoriusz Mond. To pozbawiony emocji były kierownik katedry moralistyki, wybitny specjalista od umierania. Człowiek ten każdą śmierć traktuje jak fascynującą zagadkę. Jednocześnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na wolności ukrywa się wielu zbrodniarzy, którzy nigdy nie poniosą odpowiedzialności za swoje czyny.

Mężczyzna pragnie zrobić wszystko, by rozwiązać tajemnicę dzieci odkrytych w tunelach. Musi się spieszyć, ponieważ stawką jest życie kolejnej uprowadzonej osoby.

Powieść kryminalna „Moralista Maxa” Czornyja to początek porywającej przygody u boku Honoriusza Monda. I już po pierwszym kontakcie zapragniesz kolejnych spotkań z tą wyjątkową postacią.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/mortalista-max-czornyj-p-1645490.html?q=mortalista&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...