– „Mezalians. Intrygi i namiętności. Tom 1” Elżbieta Pytlarz

„Mezalians. Intrygi i namiętności. Tom 1” Elżbiety Pytlarz to poruszająca historia, dzięki której czytelnicy mają okazją przyjrzeć się Warszawie w XIX wieku. Wielokulturowe miasto i zapomniane już obyczaje stają się tłem dla niesamowitych przygód głównych bohaterów, którzy szybko zaskarbiają sobie sympatię.

W Warszawie XIX wieku mieszają się ze sobą najróżniejsze warstwy społeczne i etniczne. Żydowska finansjera funkcjonuje obok Rosjan, a Polacy dzielą się na dawne ziemiaństwo oraz inteligencję. Henryk Długopolski jest przystojnym arystokratą, który jest zmuszony do związku z Emilią Złotkiewiczówną. Dziewczyna pochodzi z żydowskiej rodziny i uchodzi na brzydką, ale jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że jej ojciec jest bogatym bankierem. Dla niej zamążpójście jest jedyną drogą ucieczki z domu, w którym nie ma żadnych praw. Z kolei jej ojciec, Leon Złotkiewicz, szuka swojego następcy w osobie przyszłego zięcia. Ich skomplikowane losy ukazują obyczajowość europejską XIX wieku, która zaczęła zmieniać się dopiero po pierwszej wojnie światowej i która jest do dzisiaj źródłem wielkiego zainteresowania.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/mezalians-intrygi-i-namietnosci-tom-1-elzbieta-pytlarz-p-1754906.html?q=mezalians.+intrygi+i+nami%eatno%b6ci.+tom+1&sgtype=prodonecol