– „Malownicza jesień w Olszowym Jarze” Joanna Tekieli

Jesień w Olszowym Jarze jest różnorodna i pełna niespodzianek. Czasem otula wioskę płaszczem srebrnej mgły, oprószy płatkami śniegu, postraszy ulewą, a innym razem rozpieszcza promieniami słońca.

W biurze Weroniki sporo się dzieje, zasypują ją zlecenia. Projektantka po raz pierwszy nie martwi się o to, czy da radę utrzymać firmę, lecz o to, czy podoła wszystkim wyzwaniom. Ale i w życiu prywatnym nie ma zastoju, bo choć temperatury powietrza robią się coraz niższe, to emocje buzują i daleko im do chłodu. Także inni mieszkańcy Olszowego Jaru nie szykują się do zimowego snu: rozkwita miłość Lidki i Tomka, Wiola znajduje nową sympatię, Darek przeżywa wątpliwości związane z tym, dokąd zmierza jego relacja z Weroniką, a nim skończy się rok, jedna z rodzin znacząco się powiększy! Czy uczucia naszych bohaterów przetrwają pierwsze przymrozki? Czy to, co zrodziło się podczas szalonej nocy świętojańskiej, nie rozwieje się wraz z jesienną mgłą? Kim będą nowi mieszkańcy, którzy znajdą schronienie w domu projektantki?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/malownicza-jesien-w-olszowym-jarze-joanna-tekieli?q=malownicza+jesie%f1+w+olszowym+jarze&sgtype=prodonecol