– Głośne czytanie witońskich opowieści wigilijnych, czyli jak magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

W dniach 17 stycznia 2023 r. i 25 stycznia 2023 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia miało miejsce niecodzienne i magiczne wydarzenie. W ramach „Głośnego czytania” i promocji lokalnych talentów,  z udziałem członków Klubu „Seniora+” i Klubu Samopomocy „Stara Szkoła” w Witoni swoje opowiadania przedstawili laureaci konkursu literackiego „Witońska opowieść wigilijna”.  Uczestnicy wydarzenia z uwagą, ogromnym zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchali pięknie napisanych, mądrych i dobrych opowiadań, które w swojej treści podkreślają znaczenie wartości takich jak miłość, rodzina i przywiązanie do tradycji, promują czytanie książek.

Jeszcze raz gratulujemy: Nikodemowi Fusowi – opowiadanie pt. „Wigilia”, Amelii Godlewskiej – opowiadanie pt. „Jest taki dzień… tylko jeden raz w roku”, Bartłomiejowi Stańczykowi – opowiadanie pt. „Rodzinne święta”, Natalii Stańczyk – opowiadanie pt.  „Niezapomniany świąteczny sen”, Jakubowi Szymczakowi – opowiadanie pt. „Witońska opowieść wigilijna”, Annie Tomes – opowiadanie pt. ”O tym, co najważniejsze jest w Święta Bożego Narodzenia”, Aleksandrze Wysockiej – opowiadanie pt. ”Opowieść wigilijna”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjątkowego spotkania autorskiego z udziałem lokalnych młodych twórców literatury.

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...